Отпорност на абење на алатот за длето со хидраулични прекинувачи Alicon B140

Краток опис:

Пристаниште: Тијанџин, Кина

Производствен капацитет: 20000 Парче/парчиња месечно
Услови на плаќање: L/C, T/T, Western Union, Paypal, Money Gram
Тип: Кршач Длето
Апликација: Багер
Сертификација: CE, ISO9001: 2000
Состојба: Ново
Боја: Барање на клиентите
Материјал: 40cr,42CrMo,45crni4mo


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Основни информации.

Модел БР.
Аликон Б140
Време на гаранција
12 месец
Употреба
Рударство,Металургија,Пат,Железница,Градежништво,Брод Р
Квалитет
Висока гаранција, отпорност на абење
Тип на длето
Тип на клин, Тип на подвижна лента, тап тип
OEM/ODM
Прифатливо
Прекинувач на апликации
Сите видови на хидрауличен прекинувач
Предност
Висока издржливост, најдобар квалитет
Модел на багер
Jcb, Volvo, итн
Погоден багер
18-26 тони
Тежина
135 кг
Способност за снабдување
8000 парчиња месечно
Цврстина
HRC53-56
Должина
1200,1300 мм
Заштитен знак
ZY
Транспортен пакет
Спакувано во снопови
Спецификација
40-185 мм
Потекло
Хебеј, Кина
HS код
84314999

Хидраулично длето за прекинувач за багер
Hydraulic Breaker Hammer Alicon B140 Chisel Tool Wearing Resistance

Опис на производот:

Тип Рамен тип (V-клин и H-клин), Конусен тип, Тип на подвижна, Тап тип
и прифатете нарачки OEM, ODM
Карактеристично Висока прецизност, моќен, долг работен век
Необработен матерјал 45CrNi4Moнашиот најдобар квалитет ВИСОК ОСТАВЕН квалитет за вас

42CrMoA

40 Crmo

Три различни оценки за да изберете според вашето барање

Применливи модели SOOSAN,FURUKAWA,NPK,INDECO,MKB,BLT,KRUPP,TOYO,OKADA,

RAMMER SANDVIK, MONTABERT, MIRACLE, ATLASCOPCO, MSB

DOUBLE BULL,TOKU,DAEMO,COMET,HANMA,MSB,HT-TECH,

ГЕНЕРАЛЕН КРЕЈЕР,ЕВЕРДИГМ,СЕХАН ДАХЕ,ХЕНЈАК,ЕДТ

Време на испорака 5-15 дена за примероци.20-30 работни дена за масовна нарачка.
Апликации Рударство,Металургија,Пати,Железници,Градежништво,Поправка на бродови
Нашите предности Богато искуство: 10 години искуство со термичка обработка.

Совршена услуга по продажбата:Длето е скршено, но должината на длето не е поголема од 12 см.
Ќе ви дадеме нов. (не вештачки)

Обезбедување на квалитет:Можете прво да го користите длето, па да го платите.

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО ПРАШАЊЕ!!!КОНТАКТИРАЈ МЕ ДИРЕКТНО

Различни типови за да изберете:
Hydraulic Breaker Hammer Alicon B140 Chisel Tool Wearing Resistance
Соодветна марка:

Применлив модел на хидрауличен прекинувач
СООСАН SB-30,SB-35,SB-40,SB-43,SB45,SB50,SB60,SB70,

SB81,SB100,SB121,SB130,SB151

ФУРУКАВА HB10G,HB15G,HB20G,HB30G,HB40G,HB50G

F1, F2, F3, F4, F5, F6, F9, F12, F19, F22, F27, F35, F45

ИНДЕКО MES121/150 MES2500 MES3000 MES3500 MES4000
АТЛАС КОПКО MB700,MB750,MB800,MB1000,MB1200,MB1500,MB1600,MB1700,

HB2000,HB2200,HB2500,HB3000,HB3600,HB4200

КРУПП HM900/901/902 HM950/960-CS/V HM2200/2500CS/V
МОНТАБЕРТ BRH250/270 BRH501/570 BRH620 BRH625 SC12 BRV32 BRV43
ДАЕМО DMB140,DMB140,DMB210,DMB230,DMB300,DMB360,DMB450
НПК H-7X H-10X H-10XB H-12X H-16X H-20X E-210 E-212
ЕВЕРДИГМ RHB305,RHB313,RHB320,RHB321,RHB323,RHB324,RHB325,RHB326
РАМЕР S-23/D-30/BR623 S-24 S-25/BR825 S-26/D-50 E-63/BR2063 E-64/BR2064

E-66/66N/BR2266 E-68/BR2568 G-90/BR3890 G-100/BR4510

Друга марка:MKB BLT TOKU GENERAL BREAKER TOYO OKADA EDT MSB
HENYAK MIRACLE DOUBLE BULL COMET HANMA SEHAN DAHE HT-TECH

Претставување на производот:
КВАЛИТЕТНИ ПРВИ ПРОФЕСИОНАЛНИ АЛАТКИ
Hydraulic Breaker Hammer Alicon B140 Chisel Tool Wearing Resistance

Hydraulic Breaker Hammer Alicon B140 Chisel Tool Wearing Resistance
Hydraulic Breaker Hammer Alicon B140 Chisel Tool Wearing Resistance

Опрема за производство

За да се направат работите добро, прво треба да ги изостри своите алатки.

Ние поседуваме напредна технологија на производство и опрема, кои обезбедуваат сигурна гаранција за квалитетот на нашите производи за да ја задоволиме побарувачката на меѓународниот пазар. Ние исто така можеме да дизајнираме, развиваме и произведуваме според барањата на клиентите.

Прифатете го пресечниот тип на гаснење за да го направите стеблото на вежбата погодно за носење и да не се откинува лесно

Специјален легиран челик---Специјална техника на шмизирање---Специјален термички третман---Специјални перформанси на трошоци

Hydraulic Breaker Hammer Alicon B140 Chisel Tool Wearing Resistance

Препорачај производи:
Hydraulic Breaker Hammer Alicon B140 Chisel Tool Wearing Resistance
Нашата компанија:

Нашата компанија воспостави повеќе од 10 години.

Нашите искусни инженери и тим за извоз ќе одговорат на вашето барање или е-пошта на прв пат, и ќе обезбедат професионална услуга од посетата на фабриката, ќе нарачаат испорака на стоки и услуга по продажбата.

И нашето длето за хидраулични прекинувачи е извезено во Кореја, Виетнам, Узбекистан, Саудиска Арабија, Бразил, Индија, Катар и други повеќе од 10 земји и региони.

Во исто време, ние исто така можеме да обезбедиме професионални решенија за извори на лице место кога клиентите прашуваат. Ова им заштедува време и трошоци.

Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика во секое време!!

Hydraulic Breaker Hammer Alicon B140 Chisel Tool Wearing Resistance
Пакување и испорака:

Пакување 1.Дрвено/хартиено куќиште пакување,палета,заштитен филм,лист појас.
2. OEM пакување во согласност со барањата на клиентите.
испорачување 1. По море пристаниште Тинаџин за голема сума околу 15-30 дена.
2. Со Експрес (DHL, UPS, TNT) за мала количина околу 3-7 дена.
Плаќање 1. Мала и пробна нарачка 100% целосна исплата.
2. Голема нарачка од 30% ТТ однапред и 70% против БЛ.

Hydraulic Breaker Hammer Alicon B140 Chisel Tool Wearing Resistance

ЧПП:

Информациите што можеби сакате да ги знаете пред да нарачате:

1.Начини на плаќање:

T/T (телеграфски трансфер) или Western Union или L/C на повидок

2.Време на ракување за нарачка

Врз основа на количината на нарачка, обично потребни се 25 дена за производство.

Само 2 или 3 дена ако имаме залиха според големината на вашето барање.

3.Начин на испорака

Примерок за нарачка: предлагаме Courier express како DHL/UPS/TNT/FEDEX или по воздушен пат

Нарачка на големо: предлагаме по воздушен или морски пат.

4.Контрола на квалитет

Имаме сопствен искусен КК.

Ќе има строга проверка и тестирање за секоја нарачка пред да се испрати.

5.По услуги:

1. Нашиот тим за продажба ќе одговори на вашето прашање во рок од 24 часа (исклучени празници)

2. Техничката поддршка ќе биде достапна во секое време

3. Бесплатна замена ќе обезбеди откако ќе се потврди дефектот предизвикан од квалитетот на нашиот производ

Ако сте заинтересирани за нашиот производ или за нашата компанија, ве молиме слободно контактирајте со Ајви Џанг.

Испратете ги вашите детали за барањето подолу и кликнете"Испрати сега!↓↓↓↓↓↓


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја